Leki łagodzące ból gardła

BÓL I ZAPALENIE GARDŁA » Leki łagodzące ból gardła

Leki ŁAGODZĄCE BÓL GARDŁA

W łagodzeniu bólu gardła stosowane są leki działające miejscowo. Mają one działanie odkażające i bakteriobójcze na większość bakterii wywołujących infekcje w jamie ustnej i gardle, są to: alkohol dichlorobenzylowy, ambazon, amylometakrezol, chlorchinaldol, chlorek benzalkoniowy, chlorek benzoksoniowy, chlorek cetylopirydyniowy, chlorheksydyna, heksylrezorcynol. Ponadto stosowane są leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które działają miejscowo przeciwzapalnie i przeciwbólowo, są to: benzydamina, diklofenak, flurbiprofen, salicylan choliny. Niektóre z tych leków zawierają dodatkowo substancje miejscowo znieczulające, są to: benzokaina i lidokaina.

Przed zastosowaniem leków łagodzących ból gardła należy bardzo dokładnie zapoznać się z ulotką zawierającą informacje o właściwościach poszczególnych substancji czynnych tych preparatów. Tabletki do ssania i pastylki należy ssać powoli do momentu całkowitego rozpuszczenia w jamie ustnej. Nie należy ich rozgryzać, żuć ani połykać. U dzieci w wieku poniżej 12 lat tabletki do ssania i pastylki muszą być stosowane pod kontrolą osoby dorosłej, z powodu niebezpieczeństwa przypadkowego zakrztuszenia się. Z tego samego powodu nie należy ich stosować u dzieci w wieku do ukończenia 6 lat.

Pozostałe produkty dostępne bez recepty (suplementy diety, wyroby medyczne) mogą być stosowane do ochrony i nawilżenia śluzówki jamy ustnej i gardła.

WYBIERZ PREPARAT:

Zobacz wszystkie | Strony:
Zobacz wszystkie | Strony: